הרגלה לוטרינר

איך אנחנו כבעלים יכולים להקל על הכלב בזמן ביקור אצל הוטרינר?

רובנו יודעים שבערך רחוב וחצי מהוטרינר הכלב מתחיל לרטון על היעד שאליו פנינו מועדות, ובמקרה הפחות טוב הוא מסרב לעלות בכלל לאוטו. לא מפליא, כי ברוב הפעמים הוא מגיע לוטרינר כי הוא חולה, כואב לו או שהוא עובר טיפול שלא מרגיש כמו טיול בגן שושנים.
אז איך אנחנו כבעלים יכולים להקל על הכלבים ולהפוך את הביקורים האלו לחוויה פחות טראומטית?
דבר ראשון, להרגיל את הכלב שלא כל ביקור אצל הוטרינר נגמר במשהו שלילי. אפשר לעבור במרפאה, ללא סיבה, לשהות בה כמה דקות ואפילו לתת צ'ופר לכלב. הכלב ישייך את הביקורים האלו למשהו חיובי וזה יקל עליו בזמן הביקורים הבאים.

שנית, אם כבר יש לנו תור, רצוי להגיע ללא לחץ של זמן. במידה ונגיע לחוצים, התחושות יעברו לכלב והוא יתרגם את השהות כמלחיצה.
במידה ואנחנו מגדלים גורים, ניתן כבר בבית להרגיל אותם לבדיקות של וטרינר. כדאי לשחק איתם, לדגדג אותם ולגעת להם באוזניים, בכפות הרגלים ובפה. הכלב יתרגל למגע באזורים אלו ולא יחוש פחד כשהוטרינר יבדוק אותו בפעם הראשונה.
דבר נוסף שיכול להרגיל גור לבדיקה היא הרגלה לגובה. כשהגור מגיע לבדיקה הוא עולה על שולחן הבדיקות. ולא אחת הם מפחדים מאחר ולא רגילים שמרימים אותם. ניתן בקלות להרגיל גור להבדלי הגובה על ידי הרמה על ספסל בגינה למשל.

בסה"כ אפשר להפוך את החוויה של הביקור לטובה במקרה הטוב ול"נסבלת" במקרה הפחות טוב. זה יקל על הכלב, יקל עלינו ובטח שיקל על עבודת הוטרינר.
ותמיד תמיד, תביאו חטיף או צ'ופר – זה עושה פלאים.