כלבים קטנים

על קצה המזלג: כלבים קטנים -טעויות גדולות.

נתחיל מהסוף: כלבים קטנים, הם כלבים לכל דבר. כל מה שתחשבו שצריך לכלב בינוני או גדול צריך גם לכלב קטן: אילוף, חשיפה נכונה, אינטראקציה עם כלבים אחרים וכו׳.

  1. כדאי שנזכור, אנחנו משדרים לכלב לא מעט ממה שאנחנו חשים. בעיקר, אנחנו רואים כלב גדול מתקרב וישר נכנסים ללחץ שהקטן שלנו ״יידרס״. לוקחים אותו הצידה או אפילו מרימים אותו על הידיים. אז בבקשה, תפסיקו… מכמה סיבות: אתם מרגילים אותם ומונעים מהם תקשורת נכונה. הכלב שלכם לא יצור חסר אונים ולא פעם הקטנים האלו יודעים להגיד לגדולים יפה מאד מה דעתם. בנוסף לא מעט כלבים קטנים שמחו לראות כלב אחר ורצו לשחק איתם אבל מנענו מהם מה שיכול ליצור תסכול ואגרסיות. פתאום הקטן הזה נהייה תפלץ גדול…. לא כיף.
  2. צריך לזכור שהם כמו כל כלב דורשים אילוף… באופן טבעי אנחנו יכולים להשתלט עליהם יחסית בקלות אז חושבים שבזה פתרנו את הבעיה. אז לא. פשוט נמנענו ממנה. לדוגמא, לכלבים ולא משנה גודלם, יש נטייה לרוץ אחרי דברים ״מעניינים״. כלב קטן שירוץ לכביש ולא יקשיב לבעליו יכול לסיים את היום מאושפז לצד הכלב הגדול .
  3. טעות נוספת, אנחנו חושבים שהם תינוקות ומספיק להם להיות בבית במיטה החמודה. תחשפו אותם לסביבה, לרעשים בכביש. לכו איתם לטייל, הם צריכים את זה, זה חלק מהטבע שלהם. הם צריכים להריח, ליידע, לחוות בדיוק כמונו. זה אולי נראה כמו ארמון שבנינו להם, אבל גם מעצר בית בארמון הוא מעצר בית .

הסתייגות, יהיו כלבים שיפחדו מכלבים אחרים, שלא יתאים להם השינוי. זה תלוי לא אחת באופי הכלב, בגילו, במה שהוא חווה עד אותה נקודה ואיך אנחנו פותחים אותו מחדש לעולם.